İş Dünyasının Acı Kaybı

İş Dünyasının Acı Kaybı

Türkiye’nin önde gelen iş adamlarından Ulusoy’un kurucusu, TTSO Meclis Başkanı Ali Osman Ulusoy 87 yaşında hayata gözlerini yumdu.

İstanbul Acıbadem İnternational Hastanesi'nde bir süredir tedavi gören Ulusoy, bugün sabah saatlerinde hayata gözlerini yumdu.

Ulusoy, yarın öğle namazına İskenderpaşa Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Trabzon'un Of ilçesinde aile kabristanlığına defnedileceği kaydedildi.

Osmancık Ulusoy Tesisleri Yönetim Kurulu Başkanı Aytaç Baba “İş dünyasının en acı kayıplarından birisidir. Ulusoy Tesisleri olarak bir büyüğümüzü kaybetmenin acısını yaşıyoruz. Türkiye’de kolay yetişmemiş, emsalsiz işadamlarımızdan birisini kaybettik. Hepimizin başı sağ olsun” dedi.

ALİ OSMAN ULUSOY KİMDİR?

Of ilçesi Çamlık beldesinde 1927 yılında doğmuştur. Zehra Ulusoy ile evlidir ve iki çocuğu vardır.

İlköğrenimini 1938'de tamamladı ve babasıyla birlikte nakliye işinde çalışmaya başladı. Daha sonra nakliye şirketinin başına geçen Ulusoy, çeşitli kurumlarda başkanlık görevinde bulundu.

Ulusoy halen, taşımacılık, otomotiv, konaklama, denizcilik, enerji ve lojistik alanlarında etkinlik gösteren Ulusoy Holding'in yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır.

Ayrıca Türkiye-İran İslam Cumhuriyeti İş Konseyi Başkanı ve Trabzon Ticaret Odası Meclis (TTSO) Başkanıdır. Bunun yanında, Trabzonspor'un 1967-1968 sezonunda başkanlığını yapmıştır, böylece kulübün ilk başkanı ve kurucularından biri olmuştur.

Ulusoy, Türkiye-İran İslam Cumhuriyeti İş Konseyi Başkanlığı süresince; İran tarafından uygulanan yakıt farkı ödemesi ve İran için de kamyonlarının Türkiye üzerinden geçişinde uygulanan vergiler gibi sorunlu konularda çözüm için çalışmıştır.

Bu içeriği çevrenle paylaş.