Alkışlar Osmancık Spora

Alkışlar Osmancık Spora

Osmancık Spor Bal Ligindeki son maçında Bulancak deplasmanından 3-1 galip dönerek ligi 6. Sırada 37 puanla tamamladı.

2012 yılında İşadamı Fatih Ergün başkanlığında kurulan ve ilk sezonunda 2. Amatörde şampiyon olan Osmancık Spor adını 1. Amatöre yazdırdı. 1. Amatörde Osmancık’ın iki takımı Osmancık Spor ve Osmancık Belediye Spor mücadele etti. Osmancık Spor 2. Amatörde göstermiş olduğu başarıyı bir kez daha tekrarlayarak 1. Amatörde de şampiyon olarak 2 sezonda 2 şampiyonluk yaşadı ve BAL liginde mücadele eden Ulukavak Sporla baraj maçı oynama hakkı elde etti.

Bölgesel Amatör Ligde Çorum’u temsil edecek takımın belirleneceği baraj maçı Ulukavak Spor ile Osmancık Spor arasında Çorum’da oynandı. Osmancık Sporun şampiyon kadrosu bu maçtan da 2-1 galip ayrılarak Osmancık tarihinde ilk defa BAL liginde mücadele etme hakkı elde etti.

Şampiyon kadroya yapılan takviyelerle BAL liginde ilk kez oynayacak olan Osmancık Sporda ilk hedef bu ligde kalıcı olmaktı. İyi bir hazırlık dönemi geçiren Osmancık Spor BAL liginde çıktığı ilk maçında Karabük temsilcisi Soğuksu Yenice Spor deplasmanından 3-1 galip dönerek lige iyi bir başlangıç yaptı. BAL ligi macerası galibiyetle başlayan Osmancık Spor saha içerisinde mücadele ederken, 12. Adam görevini üstlenen taraftar gurubu da üstüne düşeni fazlasıyla yaptı. 3. Lig hayali belki çok uzaktı bir ilçe takımı için, ancak yürekten inanan yönetim, oyuncu, taraftar ve sporseverler Osmancık Spor logolu atkı, şapka ve bereleri alıp takıma destek oldular. Özellikle Osmancık’taki maçlarda tribünü dolduran taraftarlar ve sporseverler bu takım bu ligde çok güzel işler yapar düşüncesi ile sonuna kadar takımlarını desteklediler.

BAL Liginde inişli çıkışlı bir grafik çizen Osmancık Sporun adı bir ara deplasman fatihine çıktı. Gittiği deplasmanlardan çok güzel sonuçlarla dönen Çorum temsilcisi Osmancık Spor ilk kez BAL ligine katılan bir takım olarak tüm otoritelerden tam not aldı. Maddi manevi zorluklarla geçen ilk sezonda BAL liginde Osmancık ve Çorum’u en güzel şekilde temsil eden Osmancık Spor, son maçında Bulancak deplasmanından galibiyetle dönerek ligi 6. Sırada 37 puanla tamamladı.

Sezon sonunda Tokat temsilcisi Erbaa Spor şampiyon olurken, Osmancık Spor içlerinde il takımlarının da bulunduğu ve bu ligde 4. Gurupta yıllardır oynayan 7 takımın üzerinde yer alarak çok büyük bir başarıya imza attı.

Şimdi Osmancık Spor önümüzdeki sezon BAL ligi macerasını devam ettirmek için 1. Amatör Kümede şampiyon olan Ortaköy Belediye Şapinuva Spor ile Çorum’da baraj maçı oynayacak.

Görünen o ki, tüm bu maddi zorluklar ve olumsuzluklara rağmen Çorum’u Bölgesel Amatör Ligde en güzel şekilde temsil eden Osmancık Spora biraz daha destek verildiği takdirde bu yıl hayal olan 3. Lig bir sonraki sezon sonunda hayal olmaktan çok daha gerçekçi bir hal alacaktır.

Büyüyen ve gelişen ilçeler arasında adı sıkça geçen Osmancık, tarihi, kültürü ve pirinci ile ismini hafızalara yer ettirmiş, Osmancık İsmail Burak Derindere (İBD) Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde Badminton branşında ulusal ve uluslararası birçok başarının yanı sıra Türkiye 3. Voleybol liginde Bayan Voleybol takımı mücadele ediyor. Futbolda da bir takımın daha 3. Ligde mücadele ettiği düşünüldüğünde ilçe ekonomisi ve daha da gelişmesi açısından verimli olacaktır. 

Bu içeriği çevrenle paylaş.