osmancık, osmancık haber

Canlı Yayın
İlan / Reklam
Karaçay Yolunda Satılık Tarla
Karaçay yolunda. İstanbul yolundan buraya uzaklık tam 700 metre, tarlaya kadar yolu vardır. sondaj vurulursa su sorunu yok. 4 dönüm tapulu. Müracaat. Tel. 0505 656 86 41.
Çay Mahallesinde Satılık Ev
Gemici çay Mah tek katlı Müstakil iki tarafı yol köşebaşı 342 m2 arsa icinde olan ev SATILIKTIR. Tel.0505 656 86 41.
Osmancık’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün hazırlamış olduğu bir dizi etkinlikle kutlandı.

OSMANCIK’TA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Eklenme Tarihi: 25.11.2017 / 11:23:21
Bu haberi 4965 kişi okudu.

facebook google+

Millet Mekteplerinin açılışı ve Atatürk'ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım Öğretmenler Günü Osmancık’ta bir dizi etkinlikle kutlandı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Atatürk anıtına çelenk koyması ile başlayan program Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile hükümet konağı bahçesinde son buldu. Protokol üyeleri ve öğrenciler Haziran ayında Batman’da öğrencilerine karnelerini dağıttıktan sonra evine giderken PKK’lı teröristlerce şehit edilen Müzik Öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’ın mezarını ziyaret ederek Amca Ertuğrul Yalçın’a taziye dileklerinde bulunup mezarı başında andılar.

Programın devamında görevi başında vefat eden öğretmenler Ömer Helvacı, Erol Korkmaz ve Ali Demir’in ailelerine Milli Eğitim Müdürlüğü personeli ve öğrencileri tarafından ev ziyaretinde bulunularak taziye dilekleri iletildi.

Kültür sitesinde Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sağlık Meslek Lisesinin hazırladığı Öğretmenler Günü programı dolu dolu geçti. Belediye Kültür Sitesindeki program İstiklal Marşı ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın Öğretmenler Günü mesajının okunmasıyla başladı. Genç öğretmenler adına yapılan konuşmanın ardından adaylığı kalkan öğretmenlerin yemin töreni yapıldı. Emekli öğretmenler adına yapılan konuşmanın ardından emekli öğretmenlere şeref belgelerini Çorum Vali Yardımcısı Osmancık Kaymakam vekili Azmi Yeşil takdim etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından okul kütüphanecilik kulübü tarafından hazırlanan oratoryo gösterisi sunuldu. Şehit olan ve vefat eden öğretmenler hazırlanan sinevizyon gösterisi ile bir kez daha anıldı. Okul öğretmenleri tarafından hazırlanan Osmancık halkı ile öğretmenlik konulu sokak röportajı keyifle izlendi. Günün anısına düzenlenen hediye çekilişinde beş şanslı kişi hediyelerini aldılar.

Programın son bölümünde 24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğretmen ve öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Belediye Kültür Sitesindeki programa, Çorum Vali Yardımcısı ve Osmancık Kaymakam vekili Azmi Yeşil, İlçe Garnizon Komutanı Asteğmen Yiğit Efe İşsevenler, Belediye Başkanı Hamza Karataş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel, daire ve kurum amir ve müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Etiket:
Kayıtlı veri bulunamadı...
ANKET
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Osmancık Medya Prodüksiyon Organizasyon Yayıncılık Reklam ve Haber Ajansı’na aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.