osmancık, osmancık haber

Canlı Yayın
Çanakkale Tırı Osmancık’ta

Çanakkale Tırı Osmancık’ta

Eklenme Tarihi: 15.05.2019 / 1:00:45
Bu haberi 2327 kişi okudu.

Çanakkale Belediyesi tarafından Çanakkale Savaşı'nın 104. yıldönümü dolayısıyla oluşturulan Çanakkale Tırı Osmancık’a geldi.

facebook google+

Orgeneral Ahmet Çörekçi Caddesi Akbank karşısındaki alanda sergilenen Çanakkale Tırı, Osmancık halkı tarafından yoğun ilgi gördü.

Çanakkale Belediyesi Mobil Çanakkale 1915 Müzesi Tırı’nda savaş döneminden kalma 200 civarında mühimmat karargah, sıhhiye birliği, siper ve Osmanlı İmparatorluğu’nun yaşantısını yansıtan figürler, Çanakkale cephesinde kullanılan orijinal savaş malzemeleri, Zafer Anıtı ile şehitlik maketi yer alıyor.

Çanakkale Tırını gezen vatandaşlar, büyük yokluklarla elde edilen büyük zaferin manevi yoğunluğunu bir kez daha yaşadılar. Vatandaşlar bu manevi duyguyu kendilerine yaşatan Çanakkale Belediyesi başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Çanakkale hatırası adına bin bir çeşit hediyelik eşyalar ise Osmancıklılar için Pazar gününe kadar sergilendi.

ANKET
İstanbul Yolunda Kaç Noktaya Üst Geçit Gerekli?
Daha Fazla Üst Geçit Yapılmalı
Sadece Bu Üç Kavşağa
Yalnızca Karayolları Kavşağı
Yalnızca Kamil Kavşağı
Yalnızca Emniyet Kavşağı
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Osmancık Medya Prodüksiyon Organizasyon Yayıncılık Reklam ve Haber Ajansı’na aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.