osmancık, osmancık haber

Canlı Yayın
İlan / Reklam
Çay Mahallesinde Satılık Ev
Gemici çay Mah tek katlı Müstakil iki tarafı yol köşebaşı 342 m2 arsa icinde olan ev SATILIKTIR. Tel.0505 656 86 41.
Karaçay Yolunda Satılık Tarla
Karaçay yolunda. İstanbul yolundan buraya uzaklık tam 700 metre, tarlaya kadar yolu vardır. sondaj vurulursa su sorunu yok. 4 dönüm tapulu. Müracaat. Tel. 0505 656 86 41.
Kenevir ekmek isteyenlere duyuru!

Kenevir ekmek isteyenlere duyuru!

Eklenme Tarihi: 13.02.2020 / 15:35:54
Bu haberi 2419 kişi okudu.

Osmancık İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, 2020 yılı üretim sezonunda kenevir bitkisi etmek isteyenleri uyardı.

facebook google+

2020 yılı üretim sezonunda kenevir bitkisi ekmek isteyen çiftçilerin 29.09.2016 tarih ve 29842 sayısı Resmi Gazetede yayınlanan Kenevir Yetiştiriciliği ve Kontrolü hakkında yönetmeliğin 7. maddesi gereği 01.04.2020 tarihine kadar Valilik/Kaymakamlıklara (İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü) müracaat etmeleri gerektiği bildirildi. Konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:

"Çiftçilerimizin mağdur olmamaları için yönetmeliğin 7. maddesinde belirtilen belgelerle birlikte (İlçe Tarım Orman Müdürlüğünden temin edilebilir) müracaat etmeleri için gerekli duyuruların yapılması gerekir.

Yetiştiricilik izni müracaatı

Lif, tohum, sap ve benzeri amaçlara yönelik izinli kenevir yetiştiriciliği yapmak isteyen çiftçiler, 1 Ocak-1 Nisan tarihleri arasında yetiştiricilik yapacakları yerin en büyük amirliğine; Başvuru sahibinin kenevir yetiştiriciliği amacını belirtir Ek-1'de yer alan örneğe uygun başvuru formu, Çiftçinin daha önce izinsiz kenevir ekme, uyuşturucu imal etme, dağıtma, ticaretini yapma veya kullanma suçu işlemediğine, yetiştiricilik izni verilmesini müteakip bu yönetmelik hükümlerine uygun olarak hareket edeceğine ilişkin Ek-2'de yer alan örneğe uygun taahhütname, Üretim yılına ilişkin ÇKS belgesi, Üretim yerinin toplam yüzölçümü ile ada/parsel numarasını gösterir kroki, kadastro geçmemiş yerlerde ise ÇKS'ye uygun keşif raporu, Nüfus kayıt örneği ile başvuruda bulunurlar." 

ANKET
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Osmancık Medya Prodüksiyon Organizasyon Yayıncılık Reklam ve Haber Ajansı’na aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.