Osmancık Belediyesi Asfalt Sezonunu Tamamladı

Osmancık Belediyesi Asfalt Sezonunu Tamamladı

Osmancık Belediyesi, ilçenin en büyük yerleşim yeri olan Şenyurt Mahallesi`nde yaptığı asfalt çalışmasıyla sezonu kapattı.

Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Bekir Yazıcı, sezon hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Yazıcı, 2011 yılı asfalt sezonu için kendilerine belirledikleri hedefe büyük ölçüde ulaştıklarını belirterek, hava şartlarına paralel olarak yapılan çalışmaların sonuna geldikleri söyledi. Sadece asfalt yapmadıklarını başta Gemici ve Gürleyik mahallelerinin ana arteri olanBeyazıt caddesi olmak üzere, ilçedeki caddeler ve çok sayıda sokakta önemsenecek ölçülerde genişletme çalışmaları yaptıklarını belirten Yazıcı, "Bu çalışmaları yaparken yıkmak zorunda kaldığımız bahçe duvarlarını yaptık, su hatlarının deplase işlemini, kanalizasyon bacalarının yer değiştirme işlemlerini, zemin tesviyesi gereken yerlerde yükseltme yada indirme işlerini yaptık. Kısacası ilçenin yollarını yeniden yaptık" dedi.
2012 sezonunda kanalizasyon projesi kapsamında kazı yapılmayacak bölgelerde 35-40 kilometre asfalt yapmayı planladıklarını açıklayan Yazıcı, çalışmalarda emeği geçen tüm belediye personeline teşekkür etti.

Bu içeriği çevrenle paylaş.