OSMANCIK’TA ÜZÜCÜ OLAY: YAŞLI ÇİFTİ YANGIN AYIRDI

OSMANCIK’TA ÜZÜCÜ OLAY: YAŞLI ÇİFTİ YANGIN AYIRDI

Osmancık’a bağlı Doğanköy’de yaşlı çiftin yaşadığı ahşap evde sobadan çıkan yangında bir kişi hayatını kaybetti, bir kişi de yaralandı.

Sadık Gezer ve eşi Ümmühan Gezer'in yaşadığı evde akşam saat 19.25'de yangın çıktı. Yangını fark eden köylüler hemen evde yaşayan yaşlı çifti kurtarmaya çalıştı. 70 yaşındaki Ümmühan Gezer'in cansız bedenine ulaşan köylüler Sadık Gezer’i (73) ise yaralı olarak kurtarmayı başardı.

Yangın ihbarının ardından ilçeye 30 kilometre uzaklıktaki köye itfaiye araçları ve ambulans sevk edildi. Osmancık Belediyesi itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu yangın büyümeden söndürüldü.

Yangından ağır yaralı olarak kurtarılan Sadık Gezer ambulansla Osmancık Devlet Hastanesine kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör ve MHP İlçe Başkanı Satışmış Karatağ olay yerine gelerek İtfaiye Müdürü Nadir Öksüz'den bilgi aldı. Başkan Gelgör ve Karatağ, Doğan Köyü halkına geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Yangın ile ilgili soruşturma sürüyor.

Bu içeriği çevrenle paylaş.