Minik öğrencilerden işaret diliyle mesaj

Minik öğrencilerden işaret diliyle mesaj

Keyifli Okul Atölyem Projesi kapsamında minik öğrenciler korona virüs kurallarını işaret diliyle anlatan kamu spotu çalışması hazırladı.

Proje kapsamında hazırlanan kamu spotu şehir merkezindeki billboardlarda, hastane ve sağlık ocaklarındaki hareketli ekranlarda yayınlanarak farkındalık oluşturuluyor.

Çorum'un Osmancık İlçesinde "Keyifli Okul Atölyem" projesi kapsamında okul öncesi  öğretmeni Yelda Kuşçu Kılıçarslan koordinesinde 4-5 yaş grubu arasındaki öğrencileri, korona virüs kurallarına dikkat çekmek için kamu spotu hazırladı. Miniklerin işaret diliyle hazırladığı kamu spotunda temizlik, sosyal mesafe ve maske takmaya dikkat edilmesine yönelik uyarılar yer alıyor. 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulunda görev yapan okul öncesi öğretmeni Yelda Kuşcu Kılıçarslan, işaret diliyle hazırlanan kamu spotu çalışmasının  amacının ülke genelinde salgın kurallarına uyulması için örnek olmak istediklerini  belirterek proje hakkında bilgi verdi. 

Öğretmen Yelda Kuşcu Kılıçarslan; "Keyifli Okul Atölyem" projesi 4-11 yaş grubu öğrencilerini kapsayacak şekilde Türkiye- Azerbaycan ortaklı  uluslararası bir e-twinning projesidir. İki yıldır uygulanan Keyifli Okul Atölyem, bu yıl içinde KOA JUNIOR, KOA PARADİGMALAR ve KOA KIDS WORLD projeleriyle,  yüzlerce gönüllü öğretmenleri  aracılığı ile binlerce çocuğa ulaşmayı başarmıştır. 

Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde yürüttüğümüz Tasarım Beceri Atölyeleri temelli projemizle farkındalığı yüksek etkinlikleri de projemize dahil ediyoruz. Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüs   salgın döneminden geçiyoruz. Biz de bu salgın döneminde hem farkındalık oluşturmak hem de insanlarımızın dikkatini çekebilmek için 4-11 yaş grubu çocuklarımıza işaret diliyle salgın kurallarını anlatan sloganları bir kamu spotu haline getirdik. Bunu yaparken işaret dilini kullandık. Ülkemizde 3 milyondan fazla engelli özel vatandaşımız var. Hem onlara, hem de salgın kurallarına dikkat çekmek istedik. Osmancık Kaymakamlığı, Osmancık Belediyesi, Osmancık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Keyifli Okul Atölyem ortak bir çalışmayla kamu spotlarımızı şehrimizin hareketli hareketsiz bütün billboardlarında yayınlamaya başladık. Şu an birçok il bu çalışmayı yaptırıyor. Bütün ülkemizde billboardlarda göreceğiz ve vatandaşımızın dikkatini bir nebzede olsa salgın kurallarına çekeğiz.Bu süreçte desteklerini esirgemeyen  Osmancık İlçe Belediye Başkanı  Ahmet Gelgör'e ve ekibine sonsuz desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum" dedi.

Bu içeriği çevrenle paylaş.