Ak Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, yol çalışmalarını inceledi

Ak Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, yol çalışmalarını inceledi

Ak Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Osmancık ilçesi ile Samsun’un Vezirköprü ilçesine bağlı Tahtaköprü Köyü arasında Çorum İl Özel İdaresi tarafından açılan 9 kilometrelik yeni yol ile iki ilçe arasında kültürel ve sosyal ilişkilerin güçleneceğini, aynı zamanda Vezirköprülü vatandaşlara Osmancık ilçesi üzerinden Ankara ve İstanbul’a ulaşımda 140 kilometre avantaj sağlanacağını kaydetti.

 

Milletvekili Kaya; Çorum İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Çıplak, Ak Parti Osmancık İlçe Başkanı Şerif Okudan ve İl Genel Meclis Üyeleri ile birlikte Veizrköprü’nün Çorum – Samsun sınırında yer alan Tahtaköprü Köyü’nde yol çalışmalarını inceledi.

Osmancık’ın Danişment Köyü ile Vezirköprü’nün Tahtaköprü Köyü arasında Çorum İl Özel İdaresince 9 kilometrelik yeni yol açıldığını belirten Kaya “Vezirköprü’nün köyleri Osmancık’a diğer hattan gittiklerinde yaklaşık 160 kilometre. Yaptığımız bu yolla hem bizim Danişment ve Öbektaş köyleri hem de  Vezirköprü’nün köyleri daha kısa yoldan Osmancık’a, oradan da Ankara’ya ve İstanbul’a gidebilecekler. Yeni yolla Tahtaköprü Köyü’nden Ankara’ya gitmek isteyen bir vatandaşlımızın yolunu yaklaşık 140 kilometre kısaltmış oluyoruz.” dedi.

Milletvekili Kaya; iki ilçe arasında sosyal ve kültürel bağların da güçleneceğine işaret ederek şu ifadeleri kullandı:

“Osmancık’ta Vezirköprülü yaklaşık bin 500 vatandaşımız var. Bu vatandaşlarımız da daha rahat Vezirköprü’ye gelip gidecekler. Buradaki vatandaşlarımız da Osmancık’taki akrabalarına daha rahat geliş gidiş yapabilecekler. Hem ticari hem sosyal olarak daha güçlü ilişkiler kurulacak. İnşallah stabilizesini tamamladığımız bu yolu önümüzdeki sene asfalt yaparak vatandaşlarımızın hizmetine açmış olacağız. İnşallah hayırlı uğurlu olur. Bu vesileyle her zaman bize desteklerini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimize teşekkür ediyorum.”

Bu içeriği çevrenle paylaş.