Şehit öğretmen Aybüke Yalçın Öğretmenler Günü'nde kabri başında anıldı

Şehit öğretmen Aybüke Yalçın Öğretmenler Günü'nde kabri başında anıldı

Batman'ın Kozluk ilçesinde terör saldırısında şehit olan müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın için Öğretmenler Günü dolayısıyla Çorum'un Osmancık ilçesindeki kabri başında anma töreni düzenlendi.

Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay, törende yaptığı konuşmada, Türk milletinin Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın gibi vatan evlatlarını asla unutmayacağını söyledi.

Aybüke öğretmen ile birlikte tüm şehit öğretmenler için Allah'tan rahmet dileyen Akpay, " Aybüke öğretmenimizin yetiştirdiği öğrenciler, bu milletin bağrından çıkan herkes bu millet için hizmet etmeye devam edecek ama kendisine bu kötülüğü yapanlar, öğretmenimizi hayatının baharında yaşamdan koparanlar ebediyete kadar lanetlenecek. Biz buna inanıyoruz. İnşallah bu millet Şenay Aybüke Yalçın gibi vatanı ve milleti uğruna şehadet ermiş tüm öğretmenlerimizi ve vatan evlatlarını hiçbir zaman unutmayacak ve bunu da her zaman kendilerini hayırla yad edecek." dedi.

Osmancık Milli Eğitim Müdürü İdris Makineci de Aybüke öğretmenin hayatının baharında, çiçeği burnunda öğretmenken hain örgüt mensuplarınca şehit edildiğini vurguladı.

Öğretmenler Günü vesilesiyle Aybüke öğretmen ve diğer tüm şehit öğretmenler için ilçedeki imam hatip okullarında 10 Kuran hatmi indirildiğini bildiren Makineci, "Şehit öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ruhu şad, mekanı cennet olsun." diye konuştu.

Törende konuşmaların ardından şehit öğretmenler için dua edildi.

Akpay ve beraberindekiler, törenin ardından Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın kabrine karanfil bıraktı.

Törene Cumhuriyet Savcısı Yunus Dönmez, Osmancık Belediye Başkanvekili Kadir Eskiadam, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Dilbaz, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Nuri Uyar de katıldı.

Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Ortaokulu öğrencileri de Aybüke öğretmenin kabrini ziyaret etti.

Bu içeriği çevrenle paylaş.